145 millió fontos mentés a gólvonalról

2013. május 28., kedd 10:45

Hosszabbításban dőlt el az utolsó Premier League-hely sorsa hétfő este, a Crystal Palace a 105. percben szerzett vezetést a Watford ellen a Wembley stadionban.

A 39 éves Kevin Philips tizenegyesgólja után a Watford a hosszabbítás legvégén egyenlíthetett volna. Az olasz Fernando Forestieri került helyzetbe az ötös sarkánál, elhúzta a labdát az egyik védő mellett, hogy lövőhelyzetbe kerüljön, majd a rövid sarok helyett a hosszúba akart lőni. A külsővel eltalált lövést a gólvonalon álló védő, Joel Ward fejelte ki, ezzel megmentette a csapatát a góltól és a tizenegyesrúgásoktól.

Joel Ward AMAZING Goal-line save v Watford [Crystal Palace 1-0 Watford] 27/5/2013 Video

„Csak arra gondoltam, hogy odaálljak a vonalra, gondoltam, hogy felénk fog lőni. Jókor voltam jó helyen" - mondta Ward a meccs után a Sky Sportsnak.

A Crystal Palace a feljutással 145 millió fontot nyert (tévéközvetítésből, jegyek, merchandise), és pénzt kapnak még a Manchester Unitedtől is a nagy tehetségnek tartott Wilfried Zahaért, aki a PL bajnokcsapatánál folytatja.