Messi 25-ről bombázott, 3 gólnál állt meg

2013. június 15., szombat 11:56

Az argentin válogatott barátságos meccsen ütötte ki 4-0-ra Guatemalát péntek este, a Barcelona adócsalással vádolt sztárja, Lionel Messi egymaga rúgott hármat.

Az első volt a legnagyobb, a 15. percben a PSG-s Lavezzi átadása után huszonöt méterről szépen tekerte be a labdát a kapu jobb oldalába. Húsz perccel később gólpasszt adott, beadása után Fernandez növelte a vendég argentinok előnyét. Messi a szünet előtt újabb csodagólt lőhetett volna, szlalomozott a védők között, de addig tologatta a labdát a tizenhatoson belül, amíg felrúgták, a megítélt tizenegyest bevágta.

A 49. percben beállította a végeredményt, ismét Lavezzi hozta helyzetbe, tíz méterről belsőzött a hosszúba, ezzel lett 4-0.

Guatemala 0-4 Argentina Amistoso Internacional 2013 | 14-06-2013

Messi a triplával megelőzte Diego Maradonát a válogatott góllövőlistáján, már harmincötnél jár, eggyel többet rúgott, mint a legenda. A legeredményesebb Gabriel Batitustától egyelőre messze van, a Fiorentina egykori sztárja ötvenhatszor talált be a válogatottban.