Pirlo mágikus csavarását nem fogja kapus

2013. június 16., vasárnap 22:05

Andrea Pirlo századszor lett olasz válogatott a Mexikó elleni Konföderációs Kupa csoportmérkőzésén. A középpályásnak nemcsak ezért lesz emlékezetes a meccs, védjegyévé vált szabadrúgásgóllal szerzett vezetést a 27. percben.

Az olaszok már a mérkőzés elején is veszélyesen játszottak, de kimaradtak a helyzeteik, Balotelli is ziccert hibázott. Az eredménytelen akciók után végül egy pontrúgással szereztek vezetést. Pirlo körülbelül 25 méterről csavarta kapura, a sorfal felett elszálló, majd nagy sebességgel lecsapódó labdára a kapus nem érhetett oda.

Az olaszok azonban csak hét percig vezettek, a 34. percben befújt büntetőt Javier Hernandez rúgta be (1-1).

A 77. percben újra az olaszok vezettek, Balotelli két védő között erőből küzdötte át magát, majd estében a kapuba tolta a labdát. Mexikó még nagyot rohamozott a meccs végén, de már nem tudta kiharcolni a döntetlent.

Olaszország 1993 óta először győzte le Mexikót, tétmeccsen utoljára 1970-ben nyert ellene.