Spanyolország-Tahiti 10-0 a Konfödkupán, Uruguay Forlán-bombával verte Nigériát

2013. június 20., csütörtök 23:13

A torna második csoportfordulójában Mata egy, David Silva két, David Villa három, Fernando Torres négy gólt rúgott, ám utóbbi a 78. percben lécre lőtt egy büntetőt.

Megdőlt a Konfödkupák 8-2-es gólrekordja, ez a legnagyobb különbségű győzelem is, a braziloknak volt egy 6-0-juk is korábban.

A 10-0 ellenére Tahitinek volt egy jó 25 perce az első félidőben, az első és a második gól között ennyi idő telt el. A meccs után a spanyolok gratuláltak Tahitinek, a minicsapat amatőrjeit felállva tapsolta a riói Maracana-stadion 70 ezer nézője.

A nagy győzelem, illetve vereség ellenére a spanyolok nem jutottak tovább, Tahiti nem esett ki, mert a későbbi meccsen Uruguay legyőzte Nigériát 2-1-re.

Spain vs Tahiti 10-0 All Goals & Highlights 20/06/2013

Lugano közelről szerzett vezetést a 19. percben, bő negyedóra múlva szépen helyezett góllal Obi Mikel egyenlített az afrikaiaknak. A szünet után hat perccel aztán a nagy trió ért el gólt: Suarez játszotta meg Cavanit, ő Forlánt, aki balról belépett a 16-osra, és nagy gólt rúgott a jobb felső sarokba.

Nigeria vs Uruguay 1-2 All Goals & Highlights 21/06/2013

Így a spanyolok 6 ponttal, Nigéria és Uruguay 3-3 ponttal, Tahiti 0 ponttal áll, vagyis még lehet három 6 pontos és három 3 pontos csapat is, azaz sem továbbjutó, sem kieső nincs; semmi nem dőlt el, mert az utolsó csoportkörben a spanyolok Nigériával, Tahiti Uruguayjal játszik.

B csoport, 2. forduló:

Spanyolország-Tahiti 10-0 (4-0)

gól: Torres (5., 34., 58., 79.), Silva (31., 89.), Villa (40., 49., 64.), Mata (66.)

Nigéria-Uruguay 1-2 (1-1)

gól: Obi Mikel (37.), ill. Lugano (19.), Forlán (51.)