EL: 3-at vert az elfeledett Barca-csatár

2013. szeptember 19., csütörtök 21:14

4-0-ra nyert csütörtök este az Európa Liga első csoportfordulójában Gulácsi Péter csapata, a Salzburg a svéd Elfsborg ellen. Hármat szerzett a spanyol Jonathan Soriano, aki 2012 januárjában a Barcelona B csapatától szerződött Ausztriába. A csatár három szezon alatt 84 bajnokin 59 gólt rúgott a katalán tartalékban, ennek ellenére a nagycsapatban sosem mutatkozhatott be. A Salzburg 20 hónapja 1 millió euróért vitte el a jövő héten 28 éves támadót.

Tizenegyes

Itt megtalálta a számítását, osztrák bajnokin eddig 37-szer talált be 51 meccsen. Az EL-ben ez az első mesterhármasa. Gulácsi végigvédte a találkozót.

A csütörtöki játéknap meglepetése a Swansea valenciai győzelme - 3-0 - és a PSV otthoni kudarca - 0-2 - a Ludogorets Razgadtól.

(HD) Valencia vs Swansea 0:3 All Goals & Highlights 19-9-2013

A walesi klub sikere teljesen sima volt, miután a hazaiak középhátvédjét, a francia válogatott Ramit a 10. percben kiállították, mert lerántotta a gólhelyzetben kitörő Bonyt. Az elefántcsontparti lőtte nem sokkal később az első gólt, Michu a másodikat, De Guzman szenzációs szabadrúgásból a harmadikat. A Swansea-ban hat spanyol és egy brit futballista kezdett.

A PSV-nek Besjak és Misidjad talált be a szünet után, ez a bolgár klub történetének legnagyobb nemzetközi sikere.

Christian Eriksen Fantastic Goal Tottenham vs Tromso 3-0 HD 720p

Késő este aztán a Tottenham is nyert, Londonban, 3-0-ra a Tromsót lépte le. Defoe kettőt vágott, de a szép gól Christian Eriksené lett, a 87.-ben távolról lőtte ki a hosszú felsőt. Először volt eredményes új klubjában.

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Valencia (spanyol)-Swansea City (angol) 0-3 (0-1)
St. Gallen (svájci)-Kubany (orosz) 2-0 (0-0)
B csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-Csornomorec Odessza (ukrán) 1-2 (1-0)
PSV Eindhoven (holland)-Ludogorec (bolgár) 0-2 (0-0)
C csoport:
Salzburg (osztrák)-Elfsborg (svéd) 4-0 (2-0)
Standard Liege (belga)-Esbjerg (dán) 1-2 (0-0)
D csoport:
Zulte Waregem (belga)-Wigan Athletic (angol) 0-0
Maribor (szlovén)-Rubin Kazany (orosz) 2-5 (1-2)
E csoport:
Fiorentina (olasz)-Pacos Ferreira (portugál) 3-0 (1-0)
Pandurii (román)-Dnyipro (ukrán) 0-1 (0-1)
F csoport:
Eintracht Frankfurt (német)-Girondins Bordeaux (francia) 3-0 (2-0)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-APOEL (ciprusi) 0-0

G csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Genk (belga) 0-1 (0-0)
Thun (svájci)-Rapid Wien (osztrák) 1-0 (1-0)
H csoport:
SC Freiburg (német)-Slovan Liberec (cseh) 2-2 (2-0)
Estoril (portugál)-Sevilla (spanyol) 1-2 (0-0)
I csoport:
Real Betis (spanyol)-Olympique Lyon (francia) 0-0
Guimaraes (portugál)-Rijeka (horvát) 4-0 (1-0)
J csoport:
Apollon Limasszol (ciprusi)-Trabzonspor (török) 1-2 (1-1)
Lazio (olasz)-Legia Warszava (lengyel) 1-0 (0-0)
K csoport:
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Anzsi Mahacskala (orosz) 0-0
Tottenham Hotspur (angol)-Tromsö (norvég) 3-0 (2-0)
L csoport:
PAOK (görög)-Sahtyor Karagandi (kazah) 2-1 (0-0)
Makkabi Haifa (izraeli)-AZ Alkmaar (holland) 0-1 (0-0)

A tizenkét, egyenként négycsapatos csoportból az első kettő jut a legjobb 32 közé, s a mezőny a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikjával egészül ki.