C, Ibra, Bayern jeles, Juve, MU közepes alá

2013. október 2., szerda 22:47

Jól játszott, és könnyedén nyert a BL második körének második játéknapján három sztárcsapat, a Real Madrid, a PSG és a címvédő Bayern München.

A németek voltak a legmeggyőzőbbek, 3-1-re nyertek a Manchester City vendégeként, esélyt sem adtak a haziaknak, Ribery már a hetedik percben beköszönt, majd 3-0-ra húztak el.

Manchester City - Bayern

A Real a szokásos Cristiano Ronaldo-gólokkal feledtette szombati derbivereségét, és még Di Maria is betalált a jóval szerényebb Koppenhágának, szintén kétszer.

Real Madrid - FC Köbenhavn

Párizsban Ibrahimovic volt nagy formában, duplázott, így semmi gondjuk nem akadt a tavalyi EL-döntős Benficával.

PSG - Benfica

Szenvedett viszont két másik sztárklub, a Manchester United és a Juventus. David Moyes csapata majdnem egy órát vezett Donyeckben, a Sahtar ellen, ám Taison negyedórával a vége előtt egyenlített, így 1-1 lett.

Shakhtar Donetsk - Manchester United

A Juventus otthon kínlódott a Galatasarayjal, ami annak ellenére, hogy két hete hatost kapott a Realtól, ráadásul Isztambulban, a hétfőn kinevezett új edzővel, Roberto Mancinivel remekül fogta vissza a hazaiakat.

Juventus - Galatasaray

Drogba a 36. percben lőtte a vezető gólt, amire Vidal csak a 78.-ban, büntetőből tudott felelni. Quagliarella 3 percre a lefújástól aztán fordított, ám Ümüt Bülütnek mindössze egy percre volt szüksége a válaszra, így alakult 2-2-re a drámai végjáték.

Bayer Leverkusen -Real Sociedad

92. perces góllal verte a Leverkusen a Sociedadot, Brüsszelben az olimpiakoszos Mitroglu mesterhármast rúgott az Anderlechtnek.

Anderlecht - Olimpiakosz

A nap potyagólját a Plzen kapta Moszkvában, a CSZKA-tól, amikor a hazaadás átcsusszant a kapus talpa alatt, és a kapuban kötött ki.

CSZKA Moszkva-Viktoria Plzen

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A csoport:
Sahtar Donyeck (ukrán)-Manchester United (angol) 1-1 (0-1)
gól: Taison (76.), illetve Welbeck (18.)

Bayer Leverkusen (német)-Real Sociedad (spanyol) 2-1 (1-0)
gól: Rolfes (45+1.), Hegeler (90+2.), illetve Vela (52., büntetőből)
A csoport állása: 1. Manchester United 4 pont (5-3), 2. Sahtar Donyeck 4 (3-1), 3. Bayer Leverkusen 3, 4. Real Sociedad 0

B csoport:
Juventus (olasz)-Galatasaray (török) 2-2 (0-1)
gól: Vidal (78., büntetőből), Quagliarella (87.), illetve Drogba (36.), Bulut (88.)

Real Madrid (spanyol)-FC Köbenhavn (dán) 4-0 (1-0)
gól: Ronaldo (21., 66.), Di Maria (71., 90.)
A csoport állása: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Juventus 2, 3. Kobenhavn 1 (1-5), 4. Galatasray 1 (3-8)

C csoport:
Paris Saint-Germain (francia) - Benfica (portugál) 3-0 (3-0)
gól: Ibrahimovic (5., 30.), Marquinhos (25.)

Anderlecht (belga)-Olimpiakosz (görög) 0-3 (0-1)
gól: Mitroglu (17., 56., 72.)
A csoport állása: 1. Paris Saint-Germain 6 pont, 2. Olimpiakosz 3 (4-4), 3. Benfica 3 (2-3), 4. Anderlecht 0

D csoport:
Manchester City (angol)-Bayern München (német) 1-3 (0-1)
gól: Negredo (80.), illetve Ribery (7.), Müller (56.), Robben (60.)
kiállítva: Boateng (86., Bayern)

CSZKA Moszkva (orosz)-Viktoria Plzen (cseh) 3-2 (2-1)
gól: Tosic (19.), Honda (29.), Reznik (78., öngól), illetve Rajtoral (4.), Bakos (91.)
A csoport állása: 1. Bayern München 6 pont, 2. Manchester City 3 (4-3), 3. CSZKA Moszkva 3 (3-5), 4. Viktoria Plzen 0