Gyors gól után szenvedett és bukott a Fradi

2013. november 30., szombat 22:18

A Pécsi MFC október 19-e óta veretlen, az NB I. 16 fordulójában most a Ferencvárost is legyőzte 2-1-re. A Fradi szeptember 22-e óta nem tudott nyerni a most hazai pályának számító Puskás Stadionban, akkor az Újpestet múlták felül 3-1-re.

A Ferencváros gyorsan vezetést szerzett, a 6. percben Böde Dániel szerzett meg egy lecsorgó labdát, ugyan Dibusz kapus még bele tudott érni a lövésbe, de az becsorgott a kapuba.

A 13. percben még egy gólt szerzett a Fradi, de Kővári megindulása után Mateos azt a saját kapujába juttatta.

A 38. percben már a vezetést is megszerezte a Pécs, Kővári buktatásáért büntetőt ítélt a játékvezető, amit Koller Krisztián a kapufa segítségével be is lőtt. (Moniz a bírót okolta a vereségért, nyilván erre a helyzetre is gondolt.)

A második félidőben a Pécs az eredményt tartotta, teljesen beállt védekezni. Az utolsó negyedórában teljesen a kapuja elé szorult. Egymást érték a szögletek Dibusz pedig sorra öklözte ki a labdát, Jenner helyzetén kívül tudatos támadása nem akadt.

Moniz szerint hiányzott a kretivitás is a játékukból, ezért a 3423 néző unalmas, gyötrelmes második félidőt látott.

Az ötödik Pécs győzelmével már meg is előzi a hatodik Fradit a bajnokságban, mert ugyanúgy 24 pontja van, de jobb a gólaránya. A vezető Debrecennek 36 pontja van.

Ferencváros - PMFC-Matias 1-2 (1-2)
  gólszerzők: Böde (6.), illetve Mateos Ramajo (13.), Koller K. (40., 11-esből)

Paks-Újpest 2-4g: Könyves (9.), Bartha (32.), illetve Tshibuabua (22.), Nego (56.), Vasiljevic (60.), Lázár B. (65.)
Kaposvár-Debrecen 1-2, g:
Waltner (69.), illetve Ludánszki (37.), Se. Bouadla (82.)
Puskás Akadémia - Pápa 1-0, g: Lencse (35.)
Mezőkövesd-MTK 1-0, g: Melczer (58.)