Mi az, ami 4 hónapja nem megy Messinek?

2014. január 26., vasárnap 23:02

A gólszerzés a bajnokságban. De Piquének, Pedrónak és Sancheznek sikerült a Málaga ellen.

A Barcelonának negyven percig kellett gyűrnie a Málagát a vasárnap esti hazai bajnokin, mire sikerült megszerezni a vezetést. Akkor egy szöglet után Sanchez csúsztatta a labdát Piquéhez, aki levette, és az ötösről bevágta. A másik oldalon is volt korábban komoly lehetőség, Valdes bravúrral védte Angeleri fejesét egy szabadrúgás után. A szünetben 1-0 volt a Barcának.

A szünet után két Málaga-játékos is csak centikkel maradt le egy beadásról, megúszták a gólt a hazaiak. Ezt két Barca-helyzet követte a másik oldalon, Caballero a helyén volt mindkettőnél. Nem sokkal később jöhetett volna Piqué második gólja, egy szöglet után fejelt a kapufára. Az 55. percben már meglett a második Barca-gól, Messi passzából Pedro lőtt a hosszú sarokba.

Öt perccel később már 3-0 volt. Messi keresztbe mozgott a vendég védők előtt, játékba hozta a szélen érkező Pedrót, aki átpasszolta a labdát a hosszúra Sancheznek, ő pedig a kapuba gurított. Ez lett a végeredmény is, a Barca 54 ponttal az első, ugyanennyi van az idegenben a Rayónak négyet rúgó Atlético Madridnak is.

Barcelona 3-0 Malaga I Barcelona vs Malaga 3-0 I All Goals Highlights I 26/01/2014

Messi a mérkőzésen gólpasszig jutott, egy másiknál is benne volt az előkészítésben, de négy hónapja már, hogy a bajnokságban legutóbb betalált, igaz sokat hagyott ki sérülése miatt. Szeptember végén az Almería ellen lőtt gólt utoljára, azóta kupemeccseken és a BL-ben volt eredményes.