91. perc: drámai lépés a bajnoki cím felé

2014. február 12., szerda 23:12

Nagy meccset játszott szerda este, a Premier League 26. fordulójában a Fulham a Liverpoollal Londonban. Az utolsó Fulham korán vezetett, mert Kolo Touré nevetséges öngólt vétett, amikor az ötösről ki akarta rúgni a labdát, de saját kapujába talált. Sturridge remek góllal még a szünet előtt egyenlített: Gerrard szenzációs, külsős passzát helyezte a kapuba.

Fordulás után Skrtel hibázott szinte akkorát, mint Touré az első félidőben, kapu felé pattanó labdáját Richardson vágta be közelről. 25 perce maradt az égés elkerülésére a Poolnak, és fordított is.

Sturridge Great Goal | Fulham VS Liverpool 1 - 1 Premier League 2014

Coutinho klasszisgólt lőtt 18-ról a 72.-ben, majd a 90.-ben Sturridge lépett be a hazai 16-osra, de Riether buktatta, büntető. Gerrard a 91.-ben bevágta, így 3-2-re nyert a Liverpool, és elindult története első Premier League-címe felé.

Phillipe Coutinho Goal // FC Fulham - FC Liverpool 2:2 | 12/02/14 [HD]

Pár kilométerrel arrébb ugyanis az Arsenal fogadta a Manchester Unitedet, és arra készült, hogy visszaveszi az első helyet a tabellán a kedden ikszelő Chelsea-től, illetve a biztonságos öt pontra tartja maga mögött a Poolt.

AMAZING GOAL - STEVEN GERRARD 2:3 FULHAM-LIVERPOOL 2014 02 13

Közepes meccsen viszont csak 0-0 lett az Emiratesben: volt Utd-felszabadítás a vonalról - Valencia mentett -, van Persie nagy fejese pedig a kapufáról jött ki.

A döntetlennel maradt élen a Chelsea, aminek 57 pontja van, az Arsenal 56-tal, a ManCity 54-gyel, a Pool 53 ponttal áll. A City eggyel kevesebbet játszott, mert szerdai meccse a Sunderland ellen, otthon, a rossz idő miatt elmaradt.

A Tottenham könnyedén nyert Newcastle-ben, ami sorozatban negyedik hazai meccsét veszítette el. Adebayor kettőt, Paulinho és Chadli egyet-egyet lőtt.