Na, ki lőtt hármat a hét Barcelona-gólból?

2014. március 16., vasárnap 20:05

A spanyol bajnokság 28. fordulójában a Barcelona kora nyári időben, 22 fokban az Osasunát fogadta, és hatalmas formában játszva, könnyen győzte le 7-0-ra.

Az első jó akció a vendégeké volt, 9. percben lesgólt kapott a Barcelona, Oriol Riera valóban méterekkel volt a védők mögött.

Az első gól a 18. percben jött, Messi 4 méterről perdítette a hosszú sarokba Alexis Sanchez lapos beadását. Ez volt az argentin 16. gólja a szezonban és 369. gólja a klubnál, beérte Alcantarát az örökranglista élén.

A 22. percben jött az első gól fordítottja, Jordi Alba adta be a másik oldalról, Alexis Sanchez az ötösről pörgetett a hosszú sarokba, ez volt a 17. gólja a bajnokságban.

A 34. percben Iniesta lőtt hatalmas gólt ballal, 24 méterről, csaknem a 16-os sarkától, labdája 98 km/órával csapódott be.

A 63. percben Messi a klub történetének legerdményebb játékosa lett a tétmeccseket és a barátságos meccseket tekintve, a 370. gólját lőtte, három embert cselezett ki a 16-oson belül és úgy bombázott a felső sarokba.

Barcelona vs Osasuna 7-0 összefoglaló

A 78. percben az éppen becserélt Tello meglőtte első bajnoki gólját, három embert cselezett ki és 20 méterről tekert a bal felső sarokba, 5-0.

A 88. percben Messi 18. szezonbeli góljával lett 6-0, Alves passzát 6 méterről gurította be. Az argentin már 371 találatnál tart, ezzel ő a Barca történetének legeredményesebb játékosa. (Az eddigi csúcstartó Paulino Alcantara volt, aki 1912 és 1927 között 357 meccsen 369-szer vette be az ellenfelek kapuját. A 26 éves Messinek 453 meccs kellett a csúcsdöntéshez.)

A 91. percben Pedro lőtte be a hetediket, a gól előtt három Barca-játékos gurigázott a 16-oson belül.

A formán kívül lévő Neymar nem lépett pályára, végig a kispadon ült. Nagyon jól játszott a Barcelona, hónapok óta nem voltak ekkora formában, szinte végig csak az Osasuna térfelén volt a labda, nyomasztó volt a fölény.

A bajnokságot a Real vezeti 70 ponttal, második az Atlético 67, harmadik a Barcelona 66 ponttal, jövő vasárnap Real-Barcelona lesz.