A Barca 1 meccsen 9 pontot hozott a Realon

2014. március 28., péntek 14:51

1. Atletico Madrid, 73 pont, 2. Barcelona, 72 pont, 3. Real Madrid, 70 pont - ez a spanyol futballbajnokság állása 30 forduló után, nyolc körrel a vége előtt. Vasárnap este viszont még a Real vezetett ezzel a 70 pontjával; miután korábban játszott, az Atleti szintén 70-nel volt második, a Barca 66-tal harmadik.

Aztán jött a Real Madrid-Barcelona, ami 3-4-re végződött, csakhogy a 63. percben még a Real ment 3-2-re, vagyis 73 pontjával jócskán verte a 66 pontos Barcát, a katalánok -7-ben is voltak.

A következő, hétközi fordulóban a Barca simán lépett át a Celtán, a Real Sevillába utazott, ahol a 71. percben bekapta a második gólt, és mivel egyenlítenie nem sikerült, maradt a 2-1 a haziaknak: Messiék vasárnapi és szerdai 3-3 pontjuknak köszönhetően már 72 pontnál járnak, azaz +2-n a Madriddal szemben.

A katalán sport.es munkatársai végezték a fenti számítást, melynek végén megállapították, hogy a Clasico 63. és a Sevilla-Real 71. perce között 98 perc telt, vagyis ennyi, azaz egyetlen bő meccs alatt a Barca 9 pontot vert a Madridra.

A katalán matek elsőre - és másodikra is - fura, de a végeredmény végül is helytálló.