Volt már 3 gólos hosszabbítás BL-döntőn

2014. május 26., hétfő 11:14

A Real Madrid játékosai a Bajnokok Ligája hosszabbításának második tizenöt perce előtt összeölelkeztek, a helyszínen már abban a pillanatban érzékelni lehetett, ők mindent megtesznek, hogy ne legyenek tizenegyesek.

Mindez olyan jól sikerült, hogy a Real tíz perc alatt három gólt lőtt az erejével elkészült Atleticónak.

A Real felőrölte az Atleticót

Nem egyedi, hogy egy fontos mérkőzés hosszabbításában egy csapat ennyire összeroppantsa ellenfelét. A Manchester United ugyanezt a bravúrt hajtotta végre az 1968-as döntőben, azzal a különbséggel, hogy akkor rögtön az első tíz percben elintézték a Benficát a Wembley-ben (4-1). Pedig akkor a portugálok egyenlítettek a 79. percben, de ez nem hozott nekik érzelmi többletet.

Most örülhetünk csak igazán, hogy a forradalminak szánt újítást, az aranygólt, azaz a hosszabbítás első góljáig tartó meccses szabályt eltörölték, mert így lett igazán emlékezetes ez a meccs.