Itt az új rekord: 38 perc alatt 5 BL-gól

2014. július 16., szerda 16:21

A Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a cseh Sparta Praha érte el a legnagyobb gólarányú győzelmet. Az észt Levadia Tallinnt 7-0-val ütötte ki, ezzel csak formalitás lett a visszavágó.

A Sparta csapatkapitánya, David Lafata a hét gólból ötöt lőtt - egyik sem volt nehéz helyzet, de valahogy mindig rá jött ki a támadás vége -, ezzel beállította Lionel Messi rekordját, aki a Leverkusennek lőtt ugyanennyit.

Lafata góljai

Lafatának mindössze 38 percre volt szüksége, ezzel meg is előzte az argentint - neki hatvan perc kellett az ötöshöz -, igaz, ez még csak a selejtező, míg a Barcelona tízese a nyolcaddöntőben sziporkázott a németek ellen.

A Sparta a következő körben akár a Debrecent is kaphatja, ha a magyar bajnok az első meccsen játszott 0-0 után kiüti északír riválisát. Pénteken sorsolnak.