Négyet rúgtunk a bosnyákoknak

2014. szeptember 8., hétfő 19:25 | aznap frissítve

A magyar U21-es válogatott 4-1-re győzte le Boszniát idegenben az Eb-selejtezőben. A mieink a 60. perctől emberhátrányban játszottak Poór kiállítása miatt. Az 53. percben már 4-0 volt a javunkra, a bosnyákok a 87. percben szépítettek csak. Ezzel együtt is Spanyolország és Ausztria mögött a harmadik helyen végeztünk a csoportban, így nem jutottunk tovább.

Dajka László csapata már az első percben megszerezte a vezetést Vécsei Bálint révén, majd a 18. percben Kleinheisler László növelte az előnyt. A meccset végül Bese Barnabás döntötte el, az MTK játékosa ugyanis az 51. és az 53. percben is betalált.

U21 - Bosnia vs Hungary 1:4 (08.09.2014) összefoglaló

A magyarok ezzel a győzelemmel a százszázalékos spanyolok, illetve az osztrákok mögött a csoport harmadik helyén végeztek, megelőzték a bosnyákokat és az albánokat. Az már korábban eldőlt, hogy a magyar csapat nem jut ki a jövő évi kontinensviadalra, így pedig a 2016-os riói olimpiáról is lemarad.

Bosznia-Hercegovina–Magyarország 1-4 (0-2)

Szarajevó, Asim Ferhatovic Hase Stadion. Vezette: Árnason (izlandi)

Bosznia-Hercegovina: Vasilj – Metalsi (Mutic, 71.), Hajrovic, Graovac, Letic – Duljevic, Krunic, Zolotic, Govedarica – Modic (Radovac, 57.) – Maletic (Gojak, 57.). Edző: Vlado Jagodic

Magyarország: Jova – Szolnoki, Kelemen, Tamás, Baráth – Poór, Vécsei (Jagodics, 87.) – Bese, Kleinheisler (Vass P., 74.), Holender (Patvaros, 65.) – Bacsa. Edző: Dajka László

Gólszerző: Zolotiv (87.), ill. Vécsei (1.), Kleinheisler (18.), Bese (51., 53.)

Kiállítva: Poór (60.)