Szalainak két perc sem kellett a gólhoz

2014. november 8., szombat 17:38

Két hét után, a Paderborn elleni mérkőzés óta először volt kezdő Szalai Ádám a Hoffeinheimben, a lehetőséget pedig lényegében azonnal meghálálta, hiszen már a második percben betalált a Köln ellen.

A magyar válogatott csatára estében lőtte ki a bal alsót, bár a lapos lövésbe Timo Horn, a Köln kapusa is beleért még egy kicsit.

Szalai Ádám gólja a Köln ellen

A gól után nagy sebességre kapcsoltak a vendégek, három perccel később előbb Olkowski egyenlített egy nagyon szép lövéssel, majd még az első negyed órában Lehmann fordított egy talán még a lengyel góljánál is szebb szabadrúgással.

A Kölnnek ráadásul Ujah révén egészen 3-1-ig sikerült elhúznia, utána viszont a Hoffenheim került lendületbe és a brazil Roberto Firmino hat perc alatt szerzett duplájával már 3-3 lett a szünetre.

Hoffenheim-Köln 3-4

A második félidőben nem volt ekkora a tempó, sőt, majdnem a legvégéig úgy tűnt, hogy marad a döntetlen, ám Olkowski a 83. percben duplázott, ezzel meglepetésre a Köln megverte a forduló előtt ötödik helyen álló Hoffenheimet.