Rooney megrázta magát, 100. meccsén góllal ünnepelt

2014. november 15., szombat 20:03

Egész Anglia arra készült, hogy a századszor válogatott Wayne Rooney győzelemmel ünnepeljen. Ez végül be is jött, Anglia 3-1-re nyert Szlovénia ellen. Rooney is betalált, de Danny Welbeck vitte el a show-t az Európa-bajnoki selejtezőn.

A szlovénok az első félidőben masszívan védekeztek, nem kockáztattak, egy-egy kontrával próbálkoztak csak. Anglia nem volt igazán veszélyes, hiányzott a lendület a csapatból. Ezt végül a szlovénok gólja adta meg a második félidőben.

Az 58. percben Szlovénia kapott szabadrúgást, a beívelést Henderson akarta tisztázni, de szerencsétlenül a saját kapujába fejelte. Az angolok erre ritmust váltottak, a következő támadásnál Rooney volt nagyon eltökélt, előretört, nem tudták tartani a 16-oson belül, Cesar végül összerúgta a bokáját. Az ezért járó büntetőt Rooney vállalta el, és nem is hibázott.

A magukra találó hazaiakat ezután nem bírták tartani a szlovénok, Welbeck nagyot játszott, minden mozdulata veszélyes volt. A 66. percben megszerezte a vezetést, egy kipattantót helyezett ügyesen a kapuba, majd hat perccel később már duplázott egy kényszerítő végén.

Anglia a kudarcos vb-szereplés után mind a négy Eb-selejtezőjét megnyerte, és ezzel vezet is az E csoportban.

Eredmények, 4. forduló:

C csoport:
Spanyolország-Fehéroroszország 3-0 (2-0)
Macedónia-Szlovákia 0-2 (0-2)
    korábban:
Luxemburg-Ukrajna 0-3 (0-1)
    A csoport állása: 1. Szlovákia 12 pont, 2. Spanyolország 9 (13-3), 3. Ukrajna 9 (6-1), 4. Macedónia 3, 5. Fehéroroszország 1 (2-9), 6. Luxemburg 1 (3-11)

G csoport:
Montenegró-Svédország 1-1 (0-1)
    korábban:
Ausztria-Oroszország 1-0 (0-0)
Moldova-Liechtenstein 0-1 (0-0)
    A csoport állása: 1. Ausztria 10 pont, 2. Svédország 6, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

E csoport:
Svájc-Litvánia 4-0 (0-0)
    korábban:
Anglia-Szlovénia 3-1 (0-0)
San Marino-Észtország 0-0
    A csoport állása: 1. Anglia 12 pont, 2. Svájc 6 (8-3), 3. Szlovénia 6 (4-4), 4. Litvánia 6 (3-6), 5. Észtország 4, 6. San Marino 1