Kínos öngóllal szívatta meg magát Izland

2014. november 16., vasárnap 23:05

A futball-Európa-bajnokság selejtezőjének A csoportjában két százszázalékos csapat meccselt, a Hollandiát egyaránt megverő Csehország és Izland játszott. A csehek folytatták jó sorozatukat, 2-1-es győzelmükkel 12 ponttal vezetik a csoportjukat négy forduló után.

Az izlandiak a hetedik percben könnyen vezetést szereztek. Egy szögletnél Petr Cech nagyon rossz ütemben jött ki, nemcsak elfejelték előle a labdát, de le is döntötték a kapust. Ezután még két fejes kellett a gólig, az alapvonalról tette vissza Bjarnason, hogy Sigurdson az üres kapuba tehesse a labdát.

Csehország-Izland 2-1

Izland a félidő végéig vezetett, Kadebarek már a ráadáspercekben egyenlített, szabadrúgás után fejelt kapuba.. A csehek a második félidőben is harciasak maradtak, a 64. percben Plasilt ugratták ki a balszélen. A középpályás egyből centerezni próbált, de csapattársa helyett egy izlandi fejezte be az akciót. Hallfredson szerencsétlenül ért bele, és az izlandi kapus is csak rontott helyzeten, terpeszállásban pattintotta be a kapuba a labdát.

Izland ezután egy szabadrúgásból veszélyeztetett, de a takarásból érkező lövést Cech bravúrral védte. A csehek is nyomtak, az 70. percben egy izlandi védőnek kellett a gólvonalon mentenie. A 85. percben is veszélyben volt a cseh kapu, de Cech ismét belelépett az ötösről érkező lövésbe, és megtartotta az előnyt.

Eredmények, 4. forduló:
    A csoport:
Csehország-Izland 2-1 (1-1)
Törökország-Kazahsztán 3-1 (3-0)
    korábban:
Hollandia-Lettország 6-0 (3-0)
    A csoport állása: 1. Csehország 12 pont, 2. Izland 9, 3. Hollandia 6, 4. Törökország 4, 5. Lettország 2, 6. Kazahsztán 1

B csoport:
Izrael - Bosznia-Hercegovina 3-0 (2-0)
    korábban:
Belgium-Wales 0-0
Ciprus-Andorra 5-0 (3-0)
    A csoport állása: 1. Izrael 9 pont/3 mérkőzés, 2. Wales 8/4, 3. Ciprus 6/4, 4. Belgium 5/3, 5. Bosznia-Hercegovina 2/4, 6. Andorra 0/4

H csoport:
Bulgária-Málta 1-1 (1-0)
Olaszország-Horvátország 1-1 (1-1)
    korábban:
Azerbajdzsán-Norvégia 0-1 (0-1)
    A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont (10-1), 2. Olaszország 10 (6-2), 3. Norvégia 9, 4. Bulgária 4, 5. Málta 1, 6. Azerbajdzsán 0