Hummels a frászt hozta a németekre

2014. július 4., péntek 20:37

Mats Hummels történelmet írt a Franciaország elleni negyeddöntőben, hiszen az első védő lett, aki egy vb-n két gólt is szerzett fejjel. A hajrában viszont majdnem hozzáadott egy harmadikat is, igaz, az a saját kapujában köthetett volna ki.

A franciák 70-75 perc tétlenség után a végére begyorsítottak, több helyzetük is volt, az egyik legveszélyesebb megmozdulás mégis a német hátvédé volt, még ha akaratlanul is tette. Mathieu Valbuena középre csavart szabadrúgása után ugyanis a kifelé fejelt labda pontosan arcon találta, onnan pedig vissza, a saját kapuja felé pattant róla.

Hummels majdnem önfejese

Neuer tehetetlen lett volna, ha a jobb alsó sarok felé megy a fejes, de a németek szerencséjére mellé ment, így maradt az 1-0.