Index Vakbarát Hírportál

Suarezt összerakják a vb első meccsére

2014. június 3., kedd 09:32

Az uruguayi labdarúgó-válogatott orvosa szerint Luis Suarez tudja vállalni a játékot a Costa Rica-iak elleni június 14-i világbajnoki mérkőzésen, mert két héttel ezelőtti térdműtéte után nagyon gyorsan gyógyul. 

A Liverpool angol gólkirály csatára már minden mozdulatot, feladatot fájdalommentesen végez, és mostantól még keményebben készülhet a tornára, írja az MTI.  Az uruguayiak június 14-én Costa Ricával, 19-én Angliával, 24-én pedig Olaszországgal mérkőznek a brazíliai vb-n.

A kolumbiai Radamel Falcao sorsa is eldőlt hétfő éjjel, nem fért be a válogatott végleges keretébe, miután idén januárban súlyos térdsérülést szenvedett a Monacóban, és nem sikerült időben felépülnie. 

A kolumbiaiak június 14-én kezdik a vb-t Görögországgal, ebben a csoportban van még Elefántcsontpart és Japán.

A 23 fős kolumbiai keret:

kapusok:

David Ospina (Nice), Farid Mondragón (Deportivo Cali), Camilo Vargas (Santa Fe)

védők:

Camilo Zúniga (Napoli), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Mario Yepes (Atalanta), Cristian Zapata (AC Milan), Pablo Armero (West Ham United), Eder Álvarez Balanta (River Plate), Carlos Valdés (San Lorenzo) 

középpályások:

Alex Mejía (Atlético Nacional), Fredy Guarín (Internazionale),  Abel Aguilar (Toulouse), Aldo Ramírez (Morelia), Carlos Sánchez (Elche), Juan Fernando Quintero (Porto), Juan Guillermo Cuadrado (Fiorentina), James Rodríguez (AS Monaco)

csatárok:

Carlos Bacca (Sevilla), Teófilo Gutiérrez (River Plate), Jackson Martínez (Porto), Víctor Ibarbo (Cagliari), Adrián Ramos (Borussia Dortmund)

Rovatok