Az angol klubok várhatóan januárban sem fogják majd vissza magukat a költekezésben, maximum a Manchester City, mert az UEFA rájuk amúgy is nagyon figyel a pénzügyi fair play-szabály miatt.
A Guardian nemrég kiszámolta, hogy az elmúlt tíz évben a Chelsea verte el a legtöbb pénzt a Premier League-ben télen, méghozzá nem is kevéssel vezetik a listát. 2005 óta 162 millió fontot költöttek ebben az időszakban, nagyjából hatvanmillióval előzték meg a Liverpoolt, és csak 99 millióval jön utánuk a Manchester City, amely leginkább a tulajdonosváltás óta szórja a pénzt.
A negyedik a Tottenham 85 millióval, őt a Manchester United követi 68-cal, majd az Aston Villa és az Arsenal jön. Arsene Wenger inkább nyáron szeret nagyot költekezni.
A Chelsea-t nem lenne egyszerű befogni, de a Liverpool nem is fog visszaesni, már Brendan Rodgers vezetőedző is meglebegtette, erősítések várhatók januárban, mivel az új évet a középmezőnyben kezdik. Suárez távozása óta nincsen épkézláb csatára a klubnak, Balotelli semmire nem jelentett megoldást, Fernando Torrest pedig már biztosan nem hozzák vissza, mert az Atléticóhoz került. Az angol utánpótlás-válogatott Saido Berahinóra viszont elkölthetnek egy kisebb vagyont, hogy a WBA-tól megszerezzék. Állítólag képben van a Swansea-csatár Wilfried Bony, aki a vb-n gólokat rúgott az elefántcsontparti válogatottban.
Rodgersnek kapusra is szüksége lehet, Petr Cech-ről lehetett hallani, aki a Chelsea-ben Courtois mögött a kispadra szorult.
Az angol lapok szerint a tízéves téli transzferlistát vezető Chelsea is kiköltekezne januárban. Mourinho Busquetset szeretné megszerezni a Barcelonától, aki így ismét együtt játszhatna Fabregassal. Ha a keret egészséges marad, olyan nagy beruházásokra azért nem lesz szüksége a listavezető angol klubnak, amely a PSG-vel meccsel a Bajnokok Ligájában.
A Manchester United is odatette magát a nyáron, Di Maria, Herrera, Shaw, Rojo és Blind érkezett, de sérülések miatt mindegyiküket nélkülözni kellett egy darabig, míg Van Gaal csapata novemberre-decemberre összeállt.
A szezon elején sokat kritizált holland már bajnoki címről is beszélt azóta. Karácsony környékén lehetett hallani arról, hogy Van Gaal leginkább a védelembe hozna embert, ráadásul olyat, aki már ismeri a Unitedet: az Interből a szerb Vidics térhet vissza, de képben lehet még a német Mats Hummels a Dortmundból, az igazán nagy szám persze a realos Gareth Bale megszerzése lenne, de csak egy spanyol rádióadó állította, hogy 150 millióért vinné a United, különösebb realitása nincs ennek.
Az Arsenal ugyan nem nagy téli költekező, ám legalább 20 millió fontot ki kell fizetniük, ha valóban meg akarják szerezni a portugál Sportingtól William Carvalhót. Arsene Wenger szerint ő lehet az a védekező felfogású középpályás, akire szükségük van. Az is egyre valószínűbb, hogy Podolski elhagyja a klubot, a német válogatott csatár az Interhez mehet. A nyári nagy beruházások az Arsenal eddigi idényén nem különösebben látszanak, úgyhogy minden jel arra utal, hogy pár tízmilliót most is rászánnak az erősítésre.
A statisztikák alapján látszik az is, hogy az angol klubok télen leginkább olyan játékosokat igazoltak az elmúlt években, akik képesek hamar látványos változásokat hozni: 27%-uk volt támadó középpályás, 26% csatár, 29% a védő, a többi kapus vagy védekező középpályás. Viszont az általában igaz, hogy elsősorban olyan játékosokkal szeretnek ilyenkor erősíteni, akiknek már van Premier League-tapasztalatuk.