Neymar-Suárez-Messi-góllövőlistával menekült a Barcelona

2015. január 11., vasárnap 23:12 | aznap frissítve

A spanyol bajnokság 2. helyén álló FC Barcelona a 3. Atletico Madridot fogadta a 18. fordulóban (3-1). A rangadónak méltó felvezetést adtak az utóbbi hetekben a barcelonai klubbal kapcsolatos fejlemények, amelyek a héten odáig fajultak, hogy az edző Luis Enrique és Lionel Messi már nem is beszélnek egymással. Arra fogadni lehetett, hogy ha a Barcelona nem győz, az edzőnek mennie kell.

A barcelonaiak fölénye azonban egy percig sem volt kétséges, Messi már a mérkőzés elejéntöbbször is megkavarta ellenfeleit, majd egy Iniestával történt kényszerítő után megkerülte védőjét, középre adott, ahol előbb Suárez combján megcsúszott a labda, de onnan a kapu túloldaláig gurult, és Neymar ért oda leggyorsabban, becsúszva szerezte meg a gólt.

Később az Atletico Madrid játékosai többnyire csak hol Neymart, hol Messit ütötték-vágták. Előbbinek például nagyon csúnyán rácsúsztak a lábára, a földön is maradt és egy vérfolt jelent meg a sportszárán, de a játékvezető még szabadot sem ítélt.

A 35. percben egy kontránál Messi kézzel vette át a labdát, de a bíró nem állította meg az akciót, Messi Suárez elé passzolt, aki teljesen üresen maradt és 14 méterről a hálóba lőtt.

A második félidőben mintha a bíró jóvá akart volna valamit tenni, egy Atletico-támadásnál Messi ellen tizenegyest fújt be, pedig úgy tűnt, az argentin nem találta el ellenfele lábát. Mandžukić bevágta, ezzel egy ideig úgy tűnt, a Barca most sem fog bírni az Atleticóval, de aztán a 86. percben egy Messi-re kijátszott labdánál az argentin előbb a fenekére ült, majd megint elé került a labda, és hat méterről már sikerült gólt szereznie.

A Barcelona ezzel a győzelemmel maradt a második, de csak egy pontra van a Real Madridtól.