A Bayern 8 góllal sokkolta Stieberéket

2015. február 14., szombat 17:26

Arjen Robbennékkel nem tudott mit kezdeni a Hamburg. A Leverkusen-Wolfsburg-meccs a 9 góljával még ezen is túltett.

Stieber Zoltán újra a Hamburg kezdőcsapatában kapott helyett, a Bayern München otthonában léptek pályára, de ez a Bundesliga-meccs nem róluk szólt.

Az első húsz percben még tartani tudták magukat a hamburgiak, aztán jött egy hazai tizenegyes, amit Thomas Müller vágott be, és ezzel beindult a Bayern-henger.

Két perccel a büntető után Mario Götze egy kipattanó lövést kotort a kapuba közelről, aztán a 35. percben Arjen Robben lőtt szép gólt. Tologatta a labdát a tizenhatos előtt, majd belsővel betekerte, a jó húszról leadott lövés a kapufáról pattant be.

Bayern - Hamburger SV

Alig kezdődött el a második félidő, Robben újabb gólt lőtt. A jobb szélen kapott labdát, rávezette a lvédőjére, majd egy csellel kibillentette, és a rövidbe lőtt, már 4-0 volt a állás.

Egyáltalán nem akart leállni a Bayern, Robben szinte megállíthatatlan volt, az 52. percben három védő között tört be a szélről, lövését Drobny kapus bravúrral védte lábbal.

Helyette Müller lőtte a következőt, az 55. percben közel 25 méterről belsővel tekert a kapuba, megvolt az ötödik. Egy percet sem kellett várni az újabbra, Robben-Müller-Lewandowski volt a labda útja, a csatár közelről talált be.

Ribery csak csereként állt be a mérkőzésen, tíz percet kellett arra várni, hogy ő is eredményes legyen, a 69.-ben ő szerezte a hazaiak hetedik gólját, egy kapusról kijövő labdát vágott be.

A Hamburg gyötrelmei itt még nem értek véget, Mario Götze is duplázni tudott a végén, a 89. percben tizenöt méterről szépen lőtt a hosszúba, a vége 8-0-s Bayern-kiütés lett.

Kilencgólos őrület a Leverkusen-Wolsburgon

Az első félidő után úgy nézett ki, hogy nagyjából ennyire simán nyer majd a Bayernt üldöző Wolsburg is a Bayer Leverkusen otthonában.

Bas Dost már a hatodik percben megszerezte a vezetést, Naldo a 17. percben újabb gólt lőtt, Bas Dost a 29.-ben másodjára volt eredményes. A 3-0-s félidő után a hazaiak berámoltak két gólt koreai Szon révén, majd Bas Dost következett ismét, megszerezte a harmadik gólját.

De itt még egyáltalán nem volt vége, ugyanis Szon is triplázott, ezzel lett 3-4, és egy kontra után Bellarabi a negyedik leverkuseni gólt is meglőtte, egyenlő volt az állás.

A hajrában a Leverkusen emberhátrányba került, a vendégek meg is nyomták a végét, és végül a hosszabbítás utolsó percében, egy beadás után Bas Dost megelőzte a hazaiak kapusát, és megszerezte a győztes gólt.

5-4-es Wolfsburg-győzelem lett a vége, Bas Dost egymaga vállalt négyet csapatai góljaiból az őrült meccsen.