Dárdai második meccse sima vereség lett

2015. február 15., vasárnap 17:28

Dárdai Pál első hazai mérkőzésére készült a Hertha edzőjeként, azok után, hogy a múlt héten idegenben verték 2-0-ra a Mainzot. Az ellenfél a kiesés ellen harcoló Freiburg volt.

A berliniek már a 11. percben megszerezhették volna a vezetést, az Afrika-kupáról visszatért Kalou indult meg üresen a jobb szélen, de kiugrtása nem sikerült valami jól.

Így az első gólt a freiburguak szerezték, kis szerencse meg a hazai védelem is kellett hozzá. Guédé embere gyámoltalan volt,  a freiburgi középre tudta gyötörni a labdát, ahol a védőjét megelőzve berobbant Klaus, lövése a kapufáról pattant be. Érdekes, hogy a vendégcsapat azért tudott gyorsan akciót vezetni, mert az egyik berlini labdaszedő azonnal odaadta nekik a labdát.

Hertha Berlin vs Freiburg 0-1 15/02/2015 GOAL

A gól után már a Hertha uralta a meccset, de az ellenfél tizenhatosa előtt hiányoztak a jó megoldások, sok volt az elrontott, céltalan passz, meg a rossz lövés. Ráadásul az eladott labda is egyre több volt a szünet felé közeledve, nem játszott jól Dárdai csapata.

A második félidőből nagyjából tíz másodperc telt el, amikor a Hertha rögtön egyenlíthetett volna, Schieber beadásáról centikkel maradt le Kalou, de nem sokkal később megint csak a Freiburg szerzett gólt. Egy szöglet után Maximilian Philippről lemaradt az ember, és a vendégjátékos bombaerősen, előrevetődve fejelt a kapuba, ezzel lett 0-2.

A második bekapott gól után felpörgött, és volt néhány lövése a Herthának, de a vendégvédelemmel továbbra se nagyon tudtak mit kezdeni. A 87. percben fél méterről sem sikerült a kapuba találnia a hazai csapatnak egy pontúrágás utáni kavarodásban. Maradt a 2-0, a Hertha már nagyon rég nem tudott nyerni otthon.

Az egyértelmű, hogy Dárdainak nem lesz könnyű dolga a Herthával, mindkét góljukat védekezési hiba után kapták, és a támadásban is voltak gondok, időnként már a nézők is kibuktak, és hangosan fütyültek. A győzelemmel a Freiburg előrelépett, a Hertha pedig kiesőhelyre csúszott vissza.