Csavard be, mint Beckham! Ja nem, úgy mint Coutinho!

2015. február 22., vasárnap 19:43

A Liverpool 2-0-ra verte a Premier League 26. fordulójában a Southamptont, de a meccsre nem az eredmény, hanem Philippe Coutinho távoli csavarása miatt fogunk még sokáig emlékezni.

Az idegenben játszó Liverpool remek rajtot vett, még három perc sem telt a játékidőből, amikor Coutinho lövésre vállalkozott a kaputól 25-30 méterre. A rúgása nemcsak ereje, de pontossága miatt is védhetetlen volt, a bal felső sarokból vágódott a gólvonal mögé, hiába nyújtózkodott érte Forster kapus.

Coutinho óriási gólja a Southampton ellen

A Liverpool második gólját Raheem Sterling szerezte. A 73. percben nem volt nehéz dolga, egy kontra végén az egyik hazai védőről pont elé pattant a labda, ő pedig kegyetlenül bevágta 12 méterről.

A Liverpool győzelmével feljött a hatodik helyre, de már a dobogtól sincs messze, neki 45, míg a harmadik Arsenalnak 48 pontja van. A Southampton a vereséggel együtt maradt az ötödik 46 ponttal.