A bukott kapitánynak vázolta Orbán a jövő futballját

2015. február 28., szombat 16:51

Az egy elveszített tétmeccs után kirúgott szövetségi kapitány Pintér Attila is alig várta, hogy elkezdődjön a magyar futballbajnokság, hiszen így megmutathatja magát a meccseken, és aktív álláskeresésbe kezdhet.

A Puskás Akadémia-Debrecen meccsre vezetett az útja szombaton, és a Sport1 kamerája a díszpáholyban Orbán Viktor társaságában mutatta meg. A miniszterelnök hosszan beszélt neki. Nem először ültek egymás mellett meccsen, úgy látszik, kedvelik egymást.

Orbán azt nyilatkozta a meccs előtt, ha valaki a magyar futball jövőjét akarja látni, jöjjön a meccseinkre.

Csányi Sándor MLSZ-elnök is ott volt a VIP-szektorban, aki Pintért még szeptemberben az északírek elleni hazai vereség (1-2) után menesztette.

Négy akadémista - Sallai, Kleinheisler, Tamás és Spandler - egyébként helyet kapott a felcsúti csapatban, amelyik a félidőben 0-0-ra állt, de csak azért, mert a debreceni Tisza büntetőt rontott.

Sokat elárult a meccsről, hogy az első félidő utolsó percében volt az első szöglet. A második félidőben a Debrecen 1-0-ra nyert Tisza góljával. A Loki ezzel már dobogós.