Rég lőttek ekkora szabadrúgásgólt magyar pályán

2015. március 14., szombat 23:27

Enisz Bardhi, az Újpest macedón középpályása mindenkit alaposan meglepett a Paks elleni szombati bajnokin, amikor úgy döntött egy 40 méteres szabadrúgásnál, hogy kapura lövi azt.

Bardhi az első félidő hosszabbításának legelején találta el szenzációsan a labdát, hiába ment középre, annyira pontosan helyezte a léc alá, hogy a kapuban, pontosabban a kapu előtt nagyjából 1,5 méterrel álló Molnár csak egy kétségbeesett mozdulattal tudott reagálni a lövésre.

Viszont bármilyen szép is volt a találat, az Újpest ezzel is csak szépíteni tudott az addigra már - Haraszti és Bertus góljaival - 2-0-ra vezető Paks ellen. A végeredmény is 2-1 maradt, hiába támadta végig a második 45 percet a hazai csapat. A hét tétmeccs óta nyeretlen Újpest a nyolcadik, a sorban második bajnokiját nyerő Paks az ötödik.