Ez a tizenegyes nem érdemli meg Panenka nevét

2015. március 18., szerda 10:36

Kedden a felnőtt Bajnokok Ligája mellett az ifi-BL-ben is rendeztek meccseket, a negyeddöntő egyik mérkőzésén a Benfica fogadta a Sahtar Donyecket, és könnyedén el is intézhették volna a továbbjutást.

Merthogy az 53. percben, 1-0-s vezetésnél büntetőhöz jutottak, de Romario Baldé elképesztő módon elszórakozta a lehetőséget: panenkás tizenegyest akart rúgni, de annyira gyengén nyúlt alá a labdának, hogy az éppen csak elpattogott az ötösig.

A Sahtar-kapus Oleg Kudrik ugyan elindult balra, de azonnal felpattant és visszaért a vánszorgó labdára, amit Baldé talán abban bízva kísért pár centire lemaradva, hogy a kapus majd elfelejt védeni.

Romario Baldé rettenetes panenkája

A Sahtar 10 perccel később kiegyenlített, majd 11-esekkel (5-4) jutott a legjobb négy köz. Baldét addigra lecserélte a Benfica, így nem javíthatott.