Góllal nyitott a Premier League legjobb csatára

2015. március 27., péntek 23:09

Győzött az angol és a spanyol válogatott is a pénteki Eb-selejtezőkörben, mégis nagy különbség van a két csapat között: Rooneyék szétcsapták Litvániát, Iniestáék épphogy megverték az ukránokat, otthon.

A spanyolok egyetlen gólját Morata szerezte egy Iniesta-Koke-akció végén, a lövés valahogy átpattant a kapuson. A hazaiak 64%-ban birtokolták a labdát, de a fölényük mésem volt ekkora, nem volt jó nézni a meccset.

England vs Lithuania 4-0

Londonban viszont gála volt, betalált négy nagy angol klub csatára is. Rooney a MU-ból nyitott, a félidő végén jött Welbeck az Arsenalból, majd a szünet után Sterling a Liverpoolból. A végére maradt Harry Kane, aki 19 góljával - a szezonban 29-cel - vezeti a Premier League góllövőlistáját, és pénteken először volt válogatott. A Tottenhamben futballozik.

Eb-selejtezők, eredmények

C csoport:
Macedónia-Fehéroroszország 1-2 (1-1)
Szlovákia-Luxemburg 3-0 (3-0)
Spanyolország-Ukrajna 1-0 (1-0)
    A csoport állása: 1. Szlovákia 15 pont, 2. Spanyolország 12, 3. Ukrajna 9, 4. Fehéroroszország 4, 5. Macedónia 3, 6. Luxemburg 1

E csoport:
Anglia-Litvánia 4-0 (2-0)
Szlovénia-San Marino 6-0 (1-0)
Svájc-Észtország 3-0 (2-0)
    A csoport állása: 1. Anglia 15 pont, 2. Svájc 9 (11-3), 3. Szlovénia 9 (10-4), 4. Litvánia 6, 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:
Liechtenstein-Ausztria 0-5 (0-2)
Moldova-Svédország 0-2 (0-0)

Montenegró-Oroszország - félbeszakadt
    A csoport állása: 1. Ausztria 13 pont, 2. Svédország 9, 3. Oroszország 5 (6-3), 4. Montenegró 5 (3-2), 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1