168 másodperc, ez az Atlético átka

2015. április 23., csütörtök 09:35

Nem lehet véletlen, hogy két sorsdöntő BL-meccsen is 2 perc 48 másodperccel a 90 perc előtt és után talált be a Real Madrid az Atléticónak: így volt ez a lisszaboni BL-döntőben Sergio Ramos fejesénél, és így volt ez a szerdai negyeddöntőben Chicharito találatánál is.

Az egybeesést Julián Avilero spanyol újságíró és edző szúrta ki a mérkőzés után, és ha tizedmásodperces, vagyis minimális eltéréssel is, de igaza van.

Lisboa, gol 2:48 despues del 90' Hoy, gol 2:48 antes del 90' Qué me gusta una casualidad

— Julián Avilero (@JAvileroS) April 22, 2015

Ramos májusi fejesénél pont akkor váltott az óra 92:48-ra, amikor a labda áthaladt a gólvonalon,

Sergio Ramos vs. Atlético

Javier Hernández góljánál pedig akkor lett 87:12 az órán, amikor a labda a hálót érintette, vagyis az is századmásodpercek híján úgy született.

Chicharito vs. Atlético

A májusi döntőben a fejessel hosszabbításra mentették a mérkőzést, szerdán a továbbjutást jelentette gól.