Futács Márkó 0-1-nél állt be, mégis a góljával nyertek 2-1-re

2015. április 24., péntek 21:59

Futács Márkó csapata, a Mersin a Sivasspor otthonában lépett fel a török bajnokság 28. fordulójában. A magyar válogatott csatár megint nem volt kezdő, utoljára ilyen jó régen, február 15-én esett meg vele.

Edzője a 80. percben, amolyan minden mindegy alapon küldte pályára a török Kalogluval együtt. Ekkor már 1-0-ra vezetett az ellenfél, erre mi történik? A 90. percben Kaloglu egyenlített, a 93.-ban pedig Futács megszerezte a győztes gólt.

A Mersin a győzelmével megerősítette hetedik helyét, a Sivasspor a 12.

A csapat hat csatára közül Kaloglu és a brazil Welliton 7-7 gólt szerzett, Futács és a Burkina Faso-i Nakoulma 4-4-et. A magyar csatár idénycsúcsa 9 gól, ezt a 2013-14-es bajnokságban a Diósgyőr színeiben szerezte.

Nem lennénk meglepve, ha a Mersin következő meccsén, a Konyaspor elleni hazai találkozón Futács kezdőként lépnek pályára.