Ez is csak az olasz bajnokságban lehetséges, hat gólból három öngól

2015. április 30., csütörtök 22:50

Már az is kisebbfajta meglepetés volt, hogy az Empoli 4-2-re győzte le a Napolit az olasz bajnokság 33. fordulójában, de hogy a hat gólból három öngól lett, az alighanem példanélküli.

Britos öngólja

Az Empoli már a 8. percben vezetett, saját játékosa, Maccarone talált be. A 43. percben viszont már a napolis Britos segítségével lett 2-0 az eredmény. A kapus ráütötte, esélye sem volt elgurani a labda elől. Még az első félidőben 3-0-ra növelte a házigazda az előnyt.

A második félidő elején aztán szépített a Napoli, jobban mondva az Empoli, hiszen a hazai Laurini segítette kapuba labdát egy szerencsétlen flipperezés végén.

Laurini öngólja

Erre a 81.-ben Albiol válaszolt ugyancsak egy öngóllal, képtelen volt menekülni egy betekert labda elől, így lett 4-1. A végeredményt aztán egy rendes góllal állította be Hamsík a 91. percben.