Se Messi, se Neymar nem lőtt ilyen gólt a Barcában

2015. május 9., szombat 20:19

Kiszenvedte a győzelmet a Barcelona a Real Sociedad ellen, az eredmény végülis biztos 2-0, de közel sem volt ilyen sima ez a meccs. Az első félidőben nem sikerült gólt rúgni, Neymar törte meg az ellenfelet a szünet után gyorsan, amikor Messi beadását épp az ő fejére csúsztatta egy tisztázni akaró védő, ő meg közelről bebólintotta.

Ezután teljesen leállt a Barca, a 75. percre pedig már annyira, hogy a Sociedad elkezdett támadni.

Neymar-gól a Sociedadnak

A csereként beállt Pedro biztosította be a meccset egy kontra végén, amikor Messi Suarezt akarta megjátszani, de a védők beleértek a labdába, ami Suarez hátsójáról magasra felpörgött: Pedro mögé hullott le, ő megfordult, és szenzációsan beollózta.

Pedro ollózása a Real Sociedadnak

Óriási volt az öröm a stadionban, a kispad és a majdnem 100 ezres közönség is érezte, hogy ez nagyon kellett a remélt bajnoki címhez.

Öt ponttal vezet ezzel a Barca a Real előtt, Cristiano Ronaldóék nyolckor kezdtek otthon a Valencia ellen, és nem állnak jól, a 25. percben 2-0-ra vezetett a Valencia.

A Real a 46. percben büntetőt kapott, de C. Ronaldo lövését védte Diego Alves. A szünetig sem változott az eredmény.

Azután 10 perccel viszont igen, Pepe befejelte James szögletét, szépített. A Real utána megnyugodott, de Diego Alves így is óriási Ramos-fejest fogott.

A 80.-ban Negredónak ziccere volt a 3-1-hez, majd gólt is fejelhetett volna, de mindkettőt kihagyta.

A 84.-ben aztán Isco gondolt egyet, és óriási gólt zúdított 25 méterről a jobb felsőbe, védhetetlen volt. 2-2-re állt a meccs, ám hiába hosszabbított a bíró 5 percet, a Real nem tudott egyenlíteni.

Real Madrid-Valencia 2-2

Maradt az iksz, ezzel a Barca 4 ponttal vezet a Real előtt a bajnokságban két fordulóval a vége előtt, azaz a katalán klubnak egy vereség is belefér. Jövő héten Atletico-Barca lesz, márha felfüggeszti a sztrájkot a spanyol futballszövetség, amit jövő szombattól hirdetett meg.