Bunda lehetett az idényzáró Barca-Depor

2015. június 11., csütörtök 09:50

Bundagyanú miatt vizsgálják Spanyolországban az utolsó bajnoki fordulóban játszott Barcelona-Deportivo mérkőzést, ami 2-2-es döntetlennel ért véget, ami a bennmaradást jelentette a vendégek számára.

Állítólag két dolog miatt lett gyanús a spanyol liga (LFP) illetékeseinél a mérkőzés:

A 2-2-es döntetlen végül azt jelentette, hogy a Deportivo ugyanúgy 35 ponttal zárta a bajnokságot, mint a Granada és az Eibar – a három csapatból az utóbbi esett csak ki, de végül az is megmenekült az Elche pénzügyi gondjai miatt.

Ugyanakkor könnyen lehet, hogy Lopo csak viccelt a nyilatkozat alatt, a Barcelonának, pontosabban Messinek pedig volt egy (jogtalanul) érvénytelenített gólja még az első félidőben, amivel már a 14. percben 2-0 lehetett volna nekik, ami azt mutatja, hogy nem vették félvállról a mérkőzést, pedig akkorra már biztosan bajnokok voltak, és lett is volna miért pihenniük, hiszen még a kupadöntő és a BL-döntő is előttük állt.