Egypercnyi őrület, panenkás tizenegyes a horvát-olaszon

2015. június 12., péntek 21:43

Horvátország és Olaszország futball-Eb-selejtezőjének első félidejében annyi minden történt, ami egy egész meccsre elég. Egy kihagyott tizenegyes, egy belőtt büntető, egy les miatt meg nem adott gól, és egy lesgyanús, de megadott gól.

A zárt kapus spliti meccsén már a hatodik percben büntetőt kaptak a horvátok. Astori buktatta az alapvonalon Srnát. Tisztán látszott, hogy az olasz védő nem a labdára ment, a játékvezető megadta a büntetőt. A 11-eshez Mandzukic állt oda, de nagyon hanyagul lőtte el, a szinte középre érkezett laposan megküldött labdát Buffon könnyedén kivédte.

Az olaszok mintha ettől egy kicsit felélénkültek volna, a 10. percben egy szép akciót vezettek, jobb szélről Graziano Pellé küldte be a labdát, de partjelző szerint a középen kilépő El Shaarawy lesről rúgta hálóba a labdát.

Amíg az olaszok reklamáltak, a horvátok végigvittek egy támadást, a középen érkező Mandzukic passzolta be közelről a labdát a kapuba Rakitic beadása után.

Az olaszok még az első félidőben egyenlíteni tudtak, Mandzukic érthetetlen módon egy a büntetőterületre beívelt labdát kézzel húzott le. Ezért is járt a 11-es, amit Candreva bepanenkázott a kapuba a 36. percben.

A második félidőben egyik csapat sem szerzett már gólt, de végül mindkettő válogatott elégedett lehetett, mert maradtak a H csoport első két helyén. Norvégia 0-0-t játszott Azerbajdzsánnal.

Torlódás az A csoportban

Az a csoportban a hatodik forduló után besűrűsödött az élmezőny. Izland 2-1-re verte Csehországot ezzel 15 pontos, és átvette a csoportelsőséget. A másodikok a csehek 12 ponttal. A Kazahsztánt 1-0-ra legyőző Törökország 11 ponttal a harmadik, míg a hollandok a negyedikek tíz ponttal. Guus Hiddink csapat Lettországot verte 2-0-ra idegenben.

A B csoportban Wales átvette a csoportelsőséget Belgiumtól, miután Bale 25. percben szerzett góljával 1-0-ra legyőzte az eddig listavezetőt.

Eredmények:

A csoport:
Izland-Csehország 2-1 (0-0)
Lettország-Hollandia 0-2 (0-0)
Kazahsztán-Törökország 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Izland 15 pont, 2. Csehország 13, 3. Hollandia 10, 4. Törökország 8, 5. Lettország 3, 6. Kazahsztán 1

B csoport:
Andorra-Ciprus 1-3 (1-2)
Bosznia-Hercegovina - Izrael 3-1 (2-1)
Wales-Belgium 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Wales 14 pont, 2. Belgium 11, 3. Ciprus 9 (12-11), 4. Izrael 9 (10-9), 5. Bosznia-Hercegovina 8, 6. Andorra 0