Dempsey elvette a kapus életkedvét a 11-essel

2015. július 19., vasárnap 09:50

Az Egyesült Államok válogatottja rendesen bekezdett Kuba ellen az Arany-kupa negyeddöntőjében, és a negyedik percben már vezettek is, az első fél óra végére pedig már el is döntötték a továbbjutást, hiszen 3-0-s előnyben voltak.

A 117-szeres válogatott veterán csatár, Clint Dempsey kezdte a góltermelést, majd egy kis pihenőt tartott, hiszen a 4. perctől a 64.-ig várt, hogy újabb találata legyen. Akkor már büntetőből talált be, amivel rendesen át is verte a kubai kapust, Disovelis Guerrát. Dempsey ugyanis középmagasan, pont középre lőtte a labdát, de pont úgy, hogy a jobbra induló Guerra sehogy se tudjon visszanyúlni érte. A kapus centikkel maradt le attól, hogy ujjheggyel talán belekapjon a labdába, ahogy eldőlt utána, csak pörgött a hátán bánatában, mint egy tininindzsateknőc.

USA-Kuba 6-0

A végére még jutott egy Dempsey-gól, így lett 6-0 a vége. A másik negyeddöntőben Jamaica 1-0-ra verte Haitit. Az elődöntőbe jutásért még Trinidad és Tobago játszik Panama, illetve Mexikó Costa Rica ellen.