Januzaj hiába lőtt győztes gólt, Van Gaal kiosztotta

2015. augusztus 15., szombat 10:24

A Manchester United péntek este lépett pályára az Aston Villa otthonában, a bajnokit Adnan Januzaj nyerte meg a csapatnak, aki a 28. percben lőtt egy gólt. Megforgatta a védelmet, majd éles szögből a kapuba lőtt, szép megmozdulás volt.

- Adnan Januzaj Goal

Januzaj nem maradt végig a pályán, Louis van Gaal a hatvanadik percben lecserélte, és Ander Herrerát küldte a pályára helyette. A meccs 1-0 maradt, de a győztes góltól függetlenül az edző megmondta a véleményét Januzajról a meccs után.

"Csodálatos gólt lőtt, de nem elég, ha valaki csak gólt lő egy meccsen" - mondta a tréner, akinek leginkább az volt a problémája a húszéves belgával, hogy sok labdát adott el.

Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy Januzaj az egész idényben a Manchester United játékosa lesz, Van Gaal ugyanis nem volt hajlandó kizárni, hogy kölcsönadják Januzajt, a Sunderland ugyanis állítólag vinné. "Várjuk ki az átigazolási időszak végét" - mondta az edző.

Van Gaal már a múlt idényben sem adott sok lehetőséget a tehetségnek, mindössze hétszer nevezte a kezdőbe bajnokikon.