Cech és Mignolet ellopta a show-t

2015. augusztus 25., kedd 08:14

Petr Cech ugyan betlizve kezdte meg két hete a West Ham United ellen arsenalos karrierjét, de a Liverpool elleni hazai rangadón igazolta, hogy nem véletlenül fizettek érte 10 millió font fölötti összeget.

A cseh kapus hétfőn, az első félidőben mutatott be két hatalmas védést: előbb Christian Benteke közeli lövésénél tolta fantasztikus reflexszel a kapufán kívülre a labdát,

majd a hajrában Philippe Coutinho csavarásába ért bele ujjheggyel annyira, hogy a labda a kapufáról vágódjon ki.

A másik oldalon Simone Mignolet inkább a második félidőben mutathatta meg, mit tud. A belga kapus két percen belül két nagyot is hárított: először Olivier Giroud dolgoztatta meg egy közeli próbálkozással,

Aztán Aaron Ramsey távoli csavarását húzta le nagyon biztos kézzel.

A két kapus remeklése után 0-0 lett a harmadik forduló zárómeccse, a Liverpool 7 ponttal a harmadik, az Arsenal 4 pontot szerezve a kilencedik.

Bogdán Ádám a Liverpool kispadján nézhette az első kapus remeklését.