Rooney botrányos büntetővel lett az angol válogatott gólrekordere

2015. szeptember 5., szombat 18:31 | aznap frissítve

Kicsit több mint 10 perce ment csak a San Marino-Anglia Eb-selejtező, amikor az angolok jobb oldali szabadrúgását kézzel vette le John Stones angol védő a hazaiak ötösén, igaz véletlenül.

A ciprusi bírót mindez nem zavarta, büntetőt ítélt Anglia javára! (Később az UEFA weboldala azt írta, azért, mert még korábban szabálytalanságot látott, de ez gyenge mentőakciónak tűnik.)

San Marino-Anglia 0-1 - Wayne Rooney történelmi gólja, beérte B. Charltont, 49. találata

Ráadásul ez a tizenegyes nem kicsit lett történelmi, ugyanis Rooney berúgta, ezzel beérte az angol futballválogatott góllövőlistáját 45 éve vezető Bobby Charltont. Mindkettőjüknek 49-49 góljuk van, szinte hihetetlen, hogy egyformán 106 meccsen.

San Marino-England 6-0

Brolli a 30.-ban öngólt fejelt, 0-2 volt a félidőben.

Utána is csak 15 másodpercet kellett várni a gólra: Oxlade-Chamberlaine elszaladt a jobb szélen, beívelt, Rooneynak magas lett, de Ross Barkley bebólintotta. Ez volt az Everton-középpályás első gólja a válogatottban.

A 60.-ban kiderült, Rooney most nem dönt rekordot, Roy Hodgson kapitány lecserélte Harry Kane-re.

Beállt Theo Walcott is, ő rúgta a negyediket 10 perc múlva.

Jó csere volt Kane is, ő emelte be az ötödiket a 76. percben, 120 másodperc múlva Walcott duplázott.

6-0 lett a vége, ezzel Anglia kijutott az Eb-re, hétből hetet nyert, másodiknál rosszabb már nem lehet az E csoportban.