Mesteri góllal vagy óriási mázlival nyertek a spanyolok?

2015. szeptember 8., kedd 23:12

Spanyolroszág csak egy góllal verte Macedóniát a 2016-os Eb-selejtező nyolcadik fordulójában. A svédeket otthon ütötte ki Ausztria.

A spanyolok 1-0-ra győzték le idegenben Macedóniát egy korai góllal. A nyolcadik percben a macedónok egy szabadrúgást még kivédekeztek, de aztán jött Juan Matá, aki egy szerencsés góllal elintézte őket. Matá éles szögből emelte kapura, vagy inkább csak próbálta betekerni kapu elé, de pont eltalálta a kapufát. A labda kifelé pattant, de az átemelt kapus az útjába került, így ő terelte be a hálóba.

Macedónia vs Spanyolország (0:1) Juan Mata elképesztő gólja

A svédek nagy vereségbe szaladtak bele. Ausztria már a 9. percben vezetést szerzett Alaba büntetőjével, majd Harnik növelte az előnyt még a félidő vége előtt. A második félidőben is az osztrákok voltak fölényben, Janko szerezte a hamadik gólt a 76. percben, majd a 88.-ban Harnik duplázott. A svédek gólját Ibrahimovic már a ráadás percekben szerezte, így lett 1-4. Svédország ezzel jelenleg harmadik a csoportjában, az osztrákok pedig kijutottak az Eb-re, az első helyen állnak, és már utol sem tudják érni őket. Ausztria eddig csak egyszer szerepelt az Eb-n, de 2008-ban rendezőként nem is selejtezett.

Ahogy hétfőn Gibraltár, úgy most Liechtenstein kapott ki hétgólos különbséggel, az oroszok 7-0-ra verték a mini államot, amely a 40. perctől csak tíz emberrel játszott. Az oroszoknál Dzjúba szórta meg magát, négy góllal végzett.

Az angolok Svájcot fogadták, a 67. percben Kane szerezte meg a vezetést, majd Rooney büntetővel állította be a 2-0-s végeredményt. A csatárnak ez volt az 50. válogatott gólja, és ezzel minden idők legeredményesebb angol játékosa lett, a meccs előtt Bobby Charltonnal állt holtversenyben.