A Videoton még a Békéscsabától is ki tudott kapni

2015. szeptember 26., szombat 20:06

Az NB I. tizedik fordulója meglepetés eredményeket hozott. A tavalyi bajnok Videoton eddig sem mutatatott valami sokat, de most az újonc Békéscsabátől is ki tudott kapni 2-0-ra. A Ferencváros pedig már nem százszázalékos, a hét közben a Magyar Kupából korán kieső Puskás Akadémia állította meg. A Diósgyőr megint az utolsó pillanatokban kapott ki.

A Ferencvárosnak hosszú sorozata szakadt meg. Az idei bajnokságban mind a kilenc meccsét megnyerte, és az előző szezont is figyelembe véve zsinórban 29 győzelmet jegyzett. A 30. nem jött össze, mert a Felcsút nagyon jól védekezett. Hiába támadott többet a Fradi, ezúttal Böde Dániel sem volt elég pontos.

A Békéscsabának egy félidő elég volt, hogy megverje a tavalyi bajnok Videotont. A 22. percben Viczián talált be, majd a félidő lefújása előtt Calvente Criado is betalátl. A második félidőben hiába volt aktívabb a Videoton, a hazaik jól levédekezték őket, igazán veszélyes helyzetük sem volt.

A Paks hamar, már nyolc perc után vezetést szerzett a Debrecen ellen, és a hazai csapat úgy gondolta, hogy egyetlen gól elég is lehet a győzelemhez, ezért átadta a kezdeményezést. A DVSC támadott is, de nem volt eredményes. A második félidőben egy paksi lesgólt érvénytelenítettek, majd a csereként beállt Tisza egyenlíteni tudott, és ezzel be is állította a végeredményt (1-1).

Ha a Diósgyőr játszik, mindig lehet számítani arra, hogy a 90. perc után is esik még gól. A Honvéd ellen is így történt. Az első félidő ráadásában a Honvéd szerzett vezetést Vernes góljával. A vendégcsapat gyorsan egyenlített a második félidőben, de nem bírta megtartani a döntetlent. A 92. percben Kamber góljával nyert 2-1-re a Honvéd.

Az Újpest korán vezetést szerzett az MTK ellen, Diagane a 16. percben talált be, majd duplázott is a második félidő elején, de a hazai csapatnak kevés volt a kétgólos előny. A 63. percben Torghelle szépített, majd a 88. percben Kanta egyenlített.