A 89. percben szállt el a közvetlen Eb-re jutásunk

2015. október 13., kedd 23:09

Drámai, sajnos azt kell mondanunk, magyaros futballszerencsétlenséggel nem jutott ki még a jövő évi Európa-bajnokságra a magyar válogatott. Legjobb csoportharmadikként mehettünk volna ki közvetlenül kedden, ha a selejtezők utolsó napján nem nyer egyszerre Kazahsztán és Törökország: nyertek.

A kazahok a 65. percben szereztek vezetést Lettországban Kuat góljával, de ez még belefért volna.

Az viszont már nem, hogy a törökök megverjék Izlandot, annál pedig nem is lehetne kegyetlenebb az egész, hogy a 89. percben lőtték a győztes gólt, szabadrúgásból.

Selcuk Inan gólja, ami megfosztott a közvetlen Eb-re jutástól

Pedig ekkor már jó tíz perce emberhátrányban játszottak egy jogos kiállítás miatt, Torét küldte le egyből pirossal Rocchi bíró, mert hátulról csúszott ellenfele lábszárára. Szabadrúgást kaptak viszont 24 méterrel a kaputól, és Selcuk Inan remekül becsavarta. A kapus beleütött, de kitolni nem tudta.

A 0-1 és az 1-0 azt jelenti, hogy a törökök harmadikként végeztek az A csoportban, míg a kazahok utolsó előttiek lettek, a lettek utolsók, így a csoportharmadikok tabellájához Törökország nem a kazahok ellen szerzett 6 pontját, hanem a lettek ellen összehozott kettőt veszíti el. Így 16 ponttal zár a magyarok 15 pontja ellenében.

Magyarországnak jöhet a pótselejtező, amin ugyan kiemelt lesz, viszont igen kemény ellenfeleket kaphat. Az erősorrend: Ukrajna, Svédország, Bosznia, MAGYARORSZÁG, Dánia, Írország, Norvégia, Szlovénia, vagyis az utóbbi négyből kapunk egy ellenfelet.

A kétmeccses playoff november közepén jön, sorsolás vasárnap.

Az A csoportból Izland, Csehország és így Törökország jutott ki, a hollandok, akik kedden Csehországtól kaptak ki 3-2-re, kiestek.

A már biztos Eb-résztvevők: Franciaország (házigazdaként), Anglia, Csehország, Izland, Ausztria, Észak-Írország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Olaszország, Belgium, Wales, Albánia, Románia, Németország, Lengyelország, Oroszország, Szlovákia, Horvátország, Törökország.