Bogdánnal lett meg Klopp első Pool-győzelme

2015. október 28., szerda 23:05

Bogdán Ádám másodszor védett a Liverpoolban szerda este, a hazai, Bournemouth elleni Ligakupa-meccsen, ami az új Pool-edző, Jürgen Klopp negyedik mérkőzése volt a csapatnál.

Az eddigi hármat döntetlenre hozta, így ideje volt virítani, és erre az első osztály legkisebb klubja alkalmasnak tűnt. Ennek ellenére Bogdánnak már a második percben ziccert kellett védenie, lábbal hárított nagyszerűen - úgy De Geá-san -, de aztán társai elöl megszerezték a vezetést.

A tinédzser Teixeira kapott nagy labdát, ziccerben sarokkal tette kapura a labdát, ami be is pattogott volna, ám egy védő még kikanalazta, csakhogy az érkező Clyne közeli lövését már nem tudta.

Bogdannak ezután még két nagyot kellett védenie, inkább neki, és nem a védőknek köszönhető, hogy megúszták kapott gól nélkül.

A Liverpool ezzel továbbjutott a legjobb nyolcba, így biztosan lesz még meccse a szezonban Bogdánnak, a Ligakupa az övé, itt ő véd, és nem Mignolet, az egyesület - egyelőre - első számú kapusa.

A nap másik meccsei a ManCity 5-1-re verte a Crystal Palace-t hazai pályán, a Southampton 2-1-re az Aston Villát, szintén otthon. A ManUnited-Middlesbrough-meccsen 0-0 után hosszabbítást játszottak, gól akkor sem esett, tizenegyesekkel a másodosztályú klub ment tovább.