Elek Ákos káprázatos gólja zárta a szezont

2015. október 31., szombat 14:04 | aznap frissítve

A Csangcsun Jataj Huszti Szabolccsal a kezdőben a Kujcsu Rehne vendége volt a kínai első osztályú bajnokság utolsó fordulójában.

A hazai csapat 45 perc után 2-0-ra vezetett, Huszti helyére Elek állt be. A Csangcsun egy mázlis góllal előbb egyenlített, majd a 93. percben egy beívelés után Elek háttal a kapunak kiváló megoldást választott, és a jobb sarokba lőtte a labdát.

A két vb-t is megjárt bosnyák középpályást (Salihovic és Misimovic) a soraiban tudó Kujcsu ezzel kiesett. Ha 2-1 maradt volna, jövőre is várhatnák az élvonalt.

Elek Ákos gólja

Elek élete gólja volt - a negyedik perctől látható a videón a mozdulat -, a riporter is nagy lelkesedéssel közvetítette.

Németh Krisztián magyar idő szerint péntek hajnalban lőtt egy hasonlóan bravúrosat. A norvégok elleni pótselejtező (november 12 és 15) előtt akár még jó előjel is lehet a két játékos formája.

A bal lábas Elek már a jövő héten csatlakozik a válogatott kerethez. A kínai bajnokságot két találattal zárta, Huszti hattal.