Messi halálpontos szabaddal büntetett

2015. december 12., szombat 17:10

A Barcelona kétgólos vezetést szórakozott el, döntetlenezett a Deportivo la Corunával.

A spanyol bajnokság 15. fordulójában a Barcelona a Deportivo la Corunát fogadta, a Neymar nélkül kiálló katalánok nem focizták le az ellenfelüket, de Lionel Messi bravúros szabadrúgással szerzett vezetést az első félidő végén.

A Barca a 61. percben 2-0-ra növelt az előnyt. A szabadon hagyott Rakitic vállalkozott messziről lövésre, és sikeresen kilőtte a bal alsó sarkot.

A 75. percben a Depor is kapuba talált, de les miatt nem ítélték meg a gólt. A 77. percben aztán már nem volt kérdés, Lucas Pérez jól lépett ki a védők mögül, és közelről ellőtte Claudio Bravo kapus mellett.

A Deportivo lendületben maradt, és kihasználták, hogy a Barca sorra adta el a labdákat a középpályán. A 86. percben Bergantinos fejezett be egy labdaszerzésből indult akciót. (2-2)