16 passz: mindenki kivette a részét az első Barca-gólból

2015. június 7., vasárnap 12:33

A Barcelona a Bajnokok Ligája-döntők történetének negyedik leggyorsabb góljával került előnybe szombat este a Juventus ellen, a tökéletesen felépített akció végén Rakitic talált be.

Az Opta statisztikáiból az is kiderült, hogy összesen tizenhat passz előzte meg, mielőtt a horvát játékos a kapuba lőtt Iniesta passza után. Amúgy már Iniesta is elvállalhatta volna a lövést, de inkább középre adott. A térképen a szaggatott vonal a labdavezetést jelöli.

16 - There were 16 passes in the build-up to Ivan Rakitic's opening goal tonight. Teamwork. pic.twitter.com/mGE1mQypWg

— OptaJoe (@OptaJoe) 2015. június 6.

Az is látszik, hogy a Barcelona összes mezőnyjátékosa labdához ért az akció során. Luis Enrique csapata többet is passzolt az egész mérkőzésen, 570 passzuk volt, ebből 505 ment jó helyre, a Juventusnál 343/286 volt ez a szám.

Goal in the 4th minute | Barca vs Juventus UCL 2015

Rakitic gólja után a második félidőben még egyenlített a Juventus, de aztán a Barcából Suárez és Neymar is betalált, így lett 3-1 a Bajnokok Ligája döntő.