A kupában is brutálisan jó az angol meglepetéscsapat

2016. január 10., vasárnap 19:04

Az FA Kupában egy igazi nagy ágyút, a Tottenhamet szorongatta meg az angol futballbajnokság meglepetéscsapata, a Leicester City (2-2). A Leicester második gólja Puskás-díjasnak tűnik.

A meccsen előbb a londoniak szereztek vezetést, Schmeichel védett, pechére a második hullámban érkező Eriksen elé ütötte a labdát, aki laposan lőtt a hosszúba. A Leciester fejesből egyenlített.

Aztán a második félidő legelején a szünetben beállt Okazaki képrázatos gólt lőtt. A szélen kapott labdát, csodálatos cselekkel jutott el az ötösig, első lövését a kapus védte, de a visszapattanó labda megint hozzákerült és már sikerült belőnie.

A videón látszik a gól, a Sport1 riportere nem véletlenül emlegeti Messit, nézzék meg, miért.

Okazaki gólja

A meccs utolsó részében nagyon úgy nézett ki, hogy a Leicester kiveri a kupából a Tottenhamet, de aztán egy szerencsétlen kezezés miatt megítélt tizenegyesből a végén Kane egyenlített. Így megismételt mérkőzésen döntenek a továbbjutásról az FA Kupában.

Carlisle United (IV.)–Yeovil Town (IV.) 2–2 (Grainger 25., Ellis 76., ill. Zoko 71., Jeffers 93.)

Chelsea–Scunthorpe United (III.) 2–0 (D. Costa 13., Loftus-Cheek 68.)

Oxford United (IV.)–Swansea City 3–2 (Sercombe 45. – 11-esből, Roofe 49., 59., ill. J. Montero 23., Gomis 66.)

Tottenham Hotspur–Leicester City 2–2 (Eriksen 8., Kane 89. – 11-esből, ill. Wasilewski 19., Okazaki 48.)