Kis híján magyar forduló lehetett volna a német bajnokságban

2016. január 24., vasárnap 19:52

A német futballbajnokság vasárnapi játéknapján két olyan csapat is meccselt, amelyben magyar futballisták is játszanak. Közülük Huszti Szabolcs végigjátszotta a Frankfurt győztes meccsét a Wolfsburg ellen (3-2), Kleinheisler nem állt be a Schalke ellen. Schalke-Werder Bremen 1-3.

A Frankfurtnak volt előzetesen könnyebbnek tűnő meccse, a Wolfsburg a bajnokságban csak vegetál a 7. helyen, erejét a Bajnokok Ligájára tartalékolja, ott is vannak a nyolcaddöntőben. Aztán az első félidőben Dante góljával vezetést szereztek, és sokáig úgy tűnt, hogy megszerzik a három pontot.

A második félidőben azonban alaposan feljavult a Frankfurt, Huszti Szabolccsal együtt, akinek a beadása után egyenlítettek, majd a magyar távoli szabadrúgásából zúgott el a labda a bal kapufa mellett.

Meier aztán meglőtte a második majd a Wolfsburg egyenlítő gólja után a meccs legvégén a harmadik gólját is. A Frankfurt a 13.

A Werder meglepetésre legyőzte a Schalkét. A nagy kérdés az volt, hogy Kleinheisler László játszik-e a csapatban. Nem lépett pályára, a cserepadon ült, nélküle hatalmas győzelmet értek el. A Werder a végén még növelhette is volna a különbséget.

Szombaton a válogatott Szalai Ádám is pályára lépett, gólpasszt adott egy lecsúszott lövésből, de végigjátszotta a vesztes meccset a Darmstadt ellen (1-2).

Dárdai Pál Herthája 0-0-át játszott az Augsburggal, úgy tűnt a meccs vége felé, hogy mindkét edző megelégedett az eredménnyel. A vendégek viszonylagos biztonságban a kieső helyektől, Dárdai pedig bízhatott a riválisok botlásában. Szerencséjére a Leverkusen is csak döntetlenezett, a Mönchengladbach pedig kikapott a Dortmundtól.