Dárdai Herthája két gyönyörű gólt lőtt, de a Werder feltámadt

2016. január 30., szombat 17:23

Dárdai Pál Herthája a harmadik helyéről várta a Werder Bremen elleni szombati Bundesliga-meccset, míg a hazai pályán játszó brémaiaknál ott volt a cserepadon a Videontól igazolt magyar válogatott játékos, Kleinheisler László is.

A Hertha már az ötödik percben ziccert dolgozott ki, Ibisevic került helyzetbe az elalvó hazai védők között, de bele tudtak vetődni a lövésébe. Ezután viszont a Werder került fölénybe, a herthás Jarsteinnek a 20. percben kellett nagyot védenie egy közeli lövésnél.

Aztán a 29. percben a Hertha váratlanul megszerezte a vezetést egy bombagóllal: egy bedobás után megszerezték a labdát, ami Daridához került, ő pedig harminc méterről irtózatosan nagy gólt vágott a jobb felsőbe.

Darida Amazing Goal - Werder Bremen 0 -1 Hertha

A szünet előtt jött a második, és ez sem volt csúnya: tizennyolcról végezhettek el szabadrúgást, Plattenhardt gyönyörűen csavarta be a léc alá a labdát, ezzel már 2-0-ra vezettek.

Marvin Plattenhardt free-kick - Bremen vs Berlin 0-2

A második félidő elején is az történt, amit a Hertha akart, ettől a Werder-játékosok kezdték elveszíteni a türelmüket, egyre több volt a kemény szabálytalanság. A hazaiak játéka semmit nem javult, miközben a Hertha tartotta a labdát, és nem akart nagyon kockáztatni. Aztán a 62. percben bemutatkozhatott Kleinheisler László a Werderben, Grillitsch helyére állt be. Nem sokkal később szépítettek a brémaiak, egy kontra végén Bartels talált be.

De csak rövid ideig maradt az egygólos különbség, mert a 70.-ben jött Kalou, és egy beadás után közelről megszerezte a harmadik Hertha-találatot.  Ezzel sem dőlt még el, mert a 74. percben Kleinheisler beadása után tizenegyest harcoltak ki a hazaiak: Pizarro bevágta a bal sarokba. Annyira felpörgött a Werder, hogy ezután az egyenlítés is meglett egy szöglet után, Garcia fejelte.

A végeredmény 3-3 lett. Kleinheislernek voltak szép megmozdulásai, és harcosan játszott, többször is megtapsolta a közönség. Azért az még látszik, hogy formába kell lendülnie, miután alig játszott tétmeccset mostanában.

Az iksszel a Hertha maradt a harmadik helyen, három ponttal előzi meg a Bayer Leverkusent, amely simán verte 3-0-ra a Szalai Ádámmal kezdő Hannovert. Az Eintracht Frankfurtban kezdett Huszti Szabolcs is az Augsburg ellen, végig ott volt a pályán, 0-0-ra végeztek.