A leicesteri bombázó szétrúgta a Pool-kaput is

2016. február 2., kedd 22:34

Hét meccs után lőtt gólt a legutóbbi PL-fordulóban a váratlan gólkirályjelölt Jamie Vardy, a Premier League-t óriási meglepetésre három ponttal vezető Leicester City futballistája.

Ősszel volt egy 11 meccses sorozata, ami PL-rekord lett, és kedden újra betalált, nem is akárhogy, és kétszer is, a Liverpoolnak.

Egészen szenzációs volt az első gólja, amikor a 60. percben csatártársa, Rijad Mahrez negyven méteres labdáját kapásból zúdította be úgy 22 méterről.

Leicester Vs Liverpool 2-0 - Jamie Vardy Incredible Goal

Bő tíz perc múlva duplázott, Okazaki megpattant, lecsorgó lövését helyezte be közelről. 18 gólnál jár a bajnokságban a góllövőlista élén. 2-0-ra vezetett a Leicester, és már sejteni lehetett, hogy megtartja hárompontos előnyét az élen.

A hazaiak egyszerűen szétfutották a Poolt, aminek a félidőig szinte megmozdulása sem volt. A második félidő elejét mintha megnyomta volna Klopp csapata, de semmi nem jött ki az enyhe fölényéből, aztán jött Vardy bombája.

Claudio Ranieri embereinek hihetetlen fizikumuk és állóképességük van, az övék az egész PL talán leggyorsabban játszó és legkitartóbb csapata.

Szombaton 13:45-kor rangadóra utaznak a Manchester Cityhez, ami szintén nyert kedd este - egy Agüero-góllal -, így már egyedül második. Az Arsenal ugyanis otthon nem tudta megverni a Southamptont, 0-0 lett. Sőt, Wengeréket a Dele Alli- és két Harry Keane-góllal nyerő Tottenham is megelőzte, így már harmadik.