Neymar megcsinálta a megaesernyőt, megúszta a verést is

2016. február 15., hétfő 17:28

Nem volt igazán jó meccse sem Neymarnak, sem a Barcának vasárnap este a Celta ellen, a brazil újra nem koncentrált rendesen, mikor vinnie kellett volna, a passzot kereste, ha passzolnia, inkább szólózott.

Messiék a mérkőzés utolsó harmadára lendültek csak bele, a 60. és a 90. perc között lőttek öt gólt. Köztük egy trükkös büntetőt, mikor Messi lepasszolta Suareznek a tizenegyest.

A legnagyobb egyéni alakítás Neymartól jött, aki 3-1-nél, a 80.-ban lába közé fogta a labdát, és úgy esernyőzte be az ellenfél játékosát.

Nem gyakran látni ilyet, ezen a szinten Ilhan Mansiztól láthattuknk hasonlót a 2002-es vb brazil-török csoportmeccsén. Ott Roberto Carlos volt az áldozat.

Neymar próbálkozott már vele korábban is, féligmeddig be is jött neki a kupadöntőn, az Athletic Bilbao ellen, ott a baszkok meg akarták verni miatta.

A Celtával természetesen ilyen nem történt, ment tovább a játék. És innentől jobban ment Neymarnak is, az utolsó percben rúgott ő is egy gólt, így lett 6-1 a vége.